بیوگرافی

فرزند احمد متولد سال ۱۳۳۷ در محله جورآباد شهر سنندج

لیسانس از دانشگاه علامه طباطبایی

استاد رسمی انجمن خوشنویسان ایران در تهران و سنندج

فاتح عزت پور از سال ۱۳۶۱ به تعلیم هنر خوشنویسی مشغول گشت و علاوه برآن در سایر مراکز فرهنگی و هنری به تعلیم این هنر پرداخته و از دوران تحصیلات ابتدایی در سال ۱۳۴۸ با هنر خوشنویسی آشنا گردید و در محیط خانوادگی در محضر دایی خویش استاد مهدی کمالی کردستانی به تمرین خط پرداخت. در سال ۱۳۵۷ جهت ادامه تحصیلات دانشگاهی به تهران عزیمت نمود.

همزمان با تحصیل در تهران از تمرین خط غافل نگشت و در همان سال با تشکیلات انجمن خوشنویسان آشنا و پس از ثبت نام در حضور استاد عباس اخوین به فراگیری این هنر مشغول گشت و در سال ۱۳۶۱ موفق به دریافت گواهی ممتاز از انجمن خوشنویسان ایران شد. متعاقب اخذ گواهینامه ممتاز در سال ۱۳۶۱ و به تأیید شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران در تهران به عنوان مدرس انجمن انتخاب و رسماً به امر تعلیم هنر خوشنویسی مشغول گردید. هنرجویان زیادی در دوره‌های مختلف انجمن از تعلیمات ایشان بهره‌مند شدند و تاکنون تعداد قابل توجهی نیز از شاگردان وی موفق به دریافت گواهینامه ممتاز از انجمن خوشنویسان شده‌اند.

در طول فعالیت‌های هنری مقالات و جزوات آموزشی مختلفی برای استفاده علاقه‌مندان تهیه و منتشر نمودند که هر کدام نقش ارزنده‌ای در اشاعه این هنر داشته‌است.در زمینه خوشنویسی و چاپ کتاب و شرکت در نمایشگاه‌های خوشنویسی و دریافت مدال و لوح و تقدیرها دارای سوابق درخشان و بسیار زیادی است که هر کدام مایه مباهات در خطه سرزمین مادری است.

او علاوه بر فعالیت‌های هنری عضو کارشناسان مطالعات تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه مسکن بوده که تاکنون بیش از ۴۰ مقاله در کتاب‌ها و نشریات علمی و سمینارهای وزارت مسکن و شهر سازی ارائه و منتشر شده‌است.

Scroll Up